Megjelent az új 2021-es mozaik menyasszonyi kollekció, mely a 'The Swan' nevet viselni. Neve nem véletlen, hiszen az inspiráció a hattyúk tava, illetve a hattyú mint állat kultusza. Ebben a bejegyzésben a kollekció inspirációjáról, tervezéséről, fotózásáról, és egyéb háttérinformációkról írok.
Egy nem mindennapi esküvő ruhájának a történetéről írok most. Blanka januárban keresett fel, hogy tervezzek a májusi esküvőjére menyasszonyi és menyecske ruhát. Ekkor még nem sejtettük, milyen furcsa, kiszámíthatatlan tavasz vár ránk. Blanka ruhái különleges emlékként maradnak meg számomra, hiszen mindezt félretéve ő volt az első, aki a Mozaik menyasszonyi kollekcióból választott ruhát magának.
Áginak nagyjából egy hónappal az esemény előtt kért fel arra, hogy tervezzek és készítsek neki egy olyan báli ruhát, ami kihangsúlyozza az alakját és személyiségét. Ez egy rövid határidőnek számít egy teljesen egyedi ruhánál, de kihívás elfogadva- nézzük, mire elég egy hónap. Spoiler alert: Ági rugalmassága miatt minden próba összejött, így sietve, de elkészült az áhított báli ruha.
Azt hiszem, általánosságban kijelenthető, hogy a menyasszonyi (és alkalom adtán a menyecske) ruha a legdrágább ruhadarab, amire egy nő költ függetlenül attól, hogy ezt csak bérli, vagy vásárolja. Viszont amennyivel többe kerül, mint a gardróbunk többi tagja, olyannyira limitált a kihasználhatósága. Konkrétan csupán egy alkalommal viseljük. Igaz, akkor rengeteg szituációban helyt kell állnia, de lássuk be, nem ez a fehér ruha életed legjobb hosszú távon megtérülő befektetése. Mégis mit tehetnénk azért, hogy ez ne így legyen, és a legtöbbet kihozzuk a ruhádból? Elmondom, én milyen tippeket ismerek.
Nagyjából minden második nő, aki felkeres, a ruhatervezés-méretvétel fázisban elmondja, hogy ő most kövér, duci, husis, vagy csak simán nincs formában. Egynegyedük pedig azt is megjegyzi, hogy ne a mostani, hanem az ideális énjének a méretében készüljön a ruhája.
Manapság nem könnyű eldönteni, honnan, és milyen ruhát válassz az esküvődre. Bérelj vagy vásárolj? Szalonból, varrónőtől, vagy tervezőtől? Miből tudhatod, hogy jó kezekben vagy? Mikor érdemes ruhát nézned? Mi alapján dönts? Ezekről a kérdésekről szól ez a bejegyzés.
Ha folyton elégedetlenek vagyunk, akkor tulajdonképpen folyamatosan kritikusak vagyunk. Akkor az energiánkat és időnket abba feccöljük, hogy hibákat keressünk, ahelyett, hogy a szépet és jót keresnénk. A különbség csupán az, hogyha csak a hibát látjuk, az nem fogja felemelni és megnyugtatni a lelkünket, hanem generálja a nyugtalanságot. Míg ha a szépet keressük, akkor a szembejövő rosszat is széppé tudjuk alalkítani, és a végeredménye nyugodtság és kiegyensúlyozottság lesz.
Ez a történet most kivételesen nem arról fog szólni, hogy egy gyönyörű nőnek hogyan hangsúlyoztuk ki azt a részét, ami tetszik magán, vagy hogy milyen elképzelésből milyen megvalósult ruha lett. Habár a téma hasonló, ez most rólam fog szólni, és arról, hogy mit is gondolok igazából a testünkről, és annak elfogadásáról, szeretetéről.
Amikor olyanok kérnek fel, akiket már régebb óta ismerek, az mindig megtisztelő. Abból a szempontból könnyebb, hogy tudjuk milyen a másik, viszont egy kisebb nyomás is van ilyenkor bennem. Az Udvardi lányokat felkérték egy családi esküvőre, hogy legyenek koszorúslányok- ők pedig engem, hogy tervezzem rá meg a ruhájukat.
Beatrix egy konkrét elképzeléssel, és képpel keresett meg hogy azt valósítsuk meg közösen.
Az a megtiszteltetés ért, hogy Réka és Alex esküvőjére én tervezhettem meg Réka esküvői ruháját.
Paula amikor felkeresett, elmondta hogy hivatalos egy esküvőre, és szeretne egy ruhát erre az alkalomra. Különféle átlapolódó ruhákat keresett, hogy valami ilyesmit képzel el magának. Ekkor mutattam meg neki az előző cikkben bemutatott ruhát, hogy mit szólna ehhez.
Már nagyon régóta szerettem volna egy szoknyát, ami egy kicsit kivillantja a combot, mert átlapolódnak a rétegek egymáson. Idén nyáron ez a fazon nagyon divatba jött, szóval gondoltam csinálok egy ilyen "kötényruhát", amibe csak bele kell bújni, átvetni magunkon, és már kész is.
Habár már itt az ősz, nem mondok le a lenge ruhákról - ezzel a krémszínűvel nagyon izgalmas a rétegzés. Én imádom, hogy kicsit furcsa!
Az idei ősszel az egyik kedvenc anyagom a hajszálcsíkos anyag. Ennek legyen bármilyen változata. Ebből a szürke-fehér csíkosból első körben egy culotte nadrág készült.
Nemrég a szokásos anyagbeszerző körutamon több csíkos anyagba is botlottam (nem egy helyen, ezért is örültem nekik annyira). Egy dologban már akkor biztos voltam: kombinálni szeretném a két kék-fehér csíkos anyagot egy ruhában.
Zsófi azzal keresett meg, hogy egy esküvőre szeretne egy szép ruhát, ami elegáns, de nem túl sok. Szerencsére szabad kezet kaptam a tervezésnél, és a végén egy overállnál állapodtunk meg.